20گام ساده و قدرتمند برای طرفداران تناسب اندام

20گام ساده و قدرتمند برای طرفداران تناسب اندام

چکیده :

شاید میان تیترهایی که در این صفحه می بینید، دارند با شما شوخی می کنند ولی حقیقت با هیچ کس شوخی ندارد.

حقیقت این است که همین توصیه های ساده- و حتی شاید در نگاه اول، خنده دار- پلی هستند به سوی تناسب اندام شما. می گویید نه؟ بخوانید و امتحان کنید!

از صبح درمانی تا صبحانه درمانی برای تناسب اندام شما 

قدم درمانی

دویدن و یا قدم زدن در آب ، نوعی فعالیت کششی عضلات است که می تواند باعث سوختن 17 کالری در دقیقه شود. آب 12 تا 15 بار مقاوم تر از هواست و این کار باعث از دست رفتن اضافه وزن خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

شاید میان تیترهایی که در این صفحه می بینید، دارند با شما شوخی می کنند ولی حقیقت با هیچ کس شوخی ندارد.

حقیقت این است که همین توصیه های ساده- و حتی شاید در نگاه اول، خنده دار- پلی هستند به سوی تناسب اندام شما. می گویید نه؟ بخوانید و امتحان کنید!

از صبح درمانی تا صبحانه درمانی برای تناسب اندام شما 

قدم درمانی

دویدن و یا قدم زدن در آب ، نوعی فعالیت کششی عضلات است که می تواند باعث سوختن 17 کالری در دقیقه شود. آب 12 تا 15 بار مقاوم تر از هواست و این کار باعث از دست رفتن اضافه وزن خواهد شد.

وقت درمانی 

وقت تلف نکنید. تنبلی، کندی و یکنواختی باعث باختن مسابقه می شود. بعد از اینکه کمی خود را گرم کردید، با همه توان و هر چه سریع تر ورزش را شروع کنید. دوچرخه سوارانی که با تمام قدرت و در نیم ساعت اول سریع تر پدال می زنند و در نیم ساعت دوم، آرام تر پدال می زنند، 10 در صد بیشتر از آنهایی که پدال زدن را کندتر شروع می کنند، کالری می سوزانند.

گرم درمانی

یک گردش کوتاه با دوچرخه، در جا زدن یا کم راه رفتن باعث افزایش تعداد ضربان قلب می شود و عضلات و تاندون ها را گرم می کند. این کار باعث به جریان افتادن مایعات در مفاصل می شود و خاصیت کششی عضلات را هم افزایش می دهد. در این صورت اگر بتوانید وزنه های سنگین را راحت تر و در مدت طولانی تری بلند کنید، کالری بیشتری از دست می دهید.

موسیقی درمانی

سعی کنید نرمش ها و ورزش های جدید را همراه با موسیقی انجام دهید. هنگام انجام ورزش های جدید به دلیل عدم آشنایی بدن با این حرکات، با دقت بیشتری به انام این ورزش ها می پردازید. این کار باعث هماهنگی عضلات گروهی شده و بدن سختر برای انجام آنها تلاش می کند.

موز درمانی

قبل از شروع ورزش کردن یک موز بخورید. خوردن موز به شما کمک می کند تا بتوانید بیشتر و به مدت طولانی تری ورزش کنید. می توانید سخت ورزش کنید و با این کار کالری بیشتری بسوزانید.

شن درمانی

با راه رفتن و دویدن در ساحل و بر روی شن 20 تا 50 درصد بیشتر از وقتی که روی سطوح صاف راه می روید، می توانید کالری بسوزانید.

قوز درمانی

قوز کردن نه تنها باعث بد شکلی بدن می شود ، بلکه ورزش کردن به حالت خمیدگی باعث می شود نتوانید از اثرات مفید ورزش بهرمند شوید. ستون فقرات از کمر شما محافظت می کند، کمرتان را راست نگهدارید. دست تان را هنگام گرفتن تردمیل صاف بگیرید تا عضلات بازو کاملا کشیده شود.

بازو درمانی

هنگام ورزش هایی که فقط پاهایتان درگیر است، سعی کنید بازو هایتان را حرکت دهید.استفاده از اندام های بالایی و پایینی و درگیر شدن آنها هنگام ورزش باعث سوختن کالری بیشتری می شود. زمانی که دقت کافی برای ورزش کردن ندارید، سعی کنید در همان زمان کوتاه فعالیت هایی را انجام دهید که تمام بدن در آن شرکت کند. شنا، قایق رانی، اسکی و حتی پیاده روی باعث تحرک همه بدن می شود.

تمرکز درمانی

هنگام انجام فعالیت های ورزشی روی عضلات بدن متمر کز شوید زیرا هنگام تمرکز روی عضلات شکم، ران ها،و بازوها، قدرت تان بیشتر می شود و با شدت بیشتری ورزش می کنید، در این صورت کالری بیشتری نیز از دست می دهید.

صبح درمانی

افرادی که صبح ها و مدت زمان بیشتری ورزش می کنند، دارای متابولیسم بالاتری هستند و کالری بیشتری می سوزانند.

حرف درمانی

وقتی در حال پیاده روی هستید، صحبت کنید. در صورتی که برای 10 دقیقه این کار بکنید، و این کار را 3 بار در روز تکرار کنید، 100 کالری در ماه می سوزانید.

سالاد درمانی

قبل از آغاز خوردن وده های غذایی، سالاد و سبزیجات بخورید، این باعث کاهش حجم معده و کمتر غذا خوردن می شود. در این صورت 10 در صدکمتر در هر وعده کالری دریاف خواهید کرد.

خشکبار درمانی

دانشمندان دانشگاه هاروارد معتقدند، یک مشت کامل خشکبار ( شامل گردو، بادام و پسته و ... ) در روز باعث از دست دادن وزن در افرادی می شود که دارای رژیم غذایی بدون چربی هستند.

راه درمانی

در صورتی که هنگام کار مجبورید، مدام بنشینید، می توانید به مدت چند دقیقه از صندلی بلند شده و حرکت بشین و پاشو را انجام دهید. به طور متوسط هر فرد با نشستن 100 کالری و با بلند شدن 140 کالری در ساعت می سوزاند.

خواب درمانی

خواب ناکافی باعث افزایش هورمون استرس در بدن می شود و افزایش هورمون استرس منجر به پر خوری و عادات بد غذایی می شود. خواب کم باعث عدم سوختن کربوهیدرات و چربی در بدنتان می شود.

پروتئین درمانی

مصرف بیشتر پروتئین و کربوهیدرات کم باعث می شود، عضلات بدن شما قوی تر شده واز شل شدن آن جلوگیری شود. پروتئین در گوشت ماهی، مرغ، تخم مرغ و لبنیات وجود دارد و بافت عضلانی شما را حفظ می کند.

لبنیات درمانی

یک تکه پنیر و یا یک فنجان شیر و یا ماست به بهتر شدن سوخت و ساز بدن کمک می کند. نگامی که فردی در رژیم غذایی خود 3 بار در روز ماست می خورد، 500 کالری روزانه از دست می دهید و در طی 12 هفته 6/5 کیلو گرم وزن کم می کند.

سیب درمانی

با انجام ورزش منظم و یک رژیم غذایی سالم و متعادل و خوردن یک سیب قبل از شام می توان در عرض 3 ماه، 8/5 کیلو گرم وزن کم کرد.

کودک درمانی

بازی کدن با کودکان و دویدن همراه آنها  و انجام فعالیت های جسمی می تواند باعث سوزاندن کالری در بدن شما شود. در هر 20 دقیقه فعالیت، حدود 120 کالری از دست خواهید داد.

هنگام تعویض کانال تلویزیون به جای استفاده از کنترل تلویزیون از راه دور، بر خاسته و مستقیما از تلویزیون کانال آن را عوض کنید.

صبحانه درمانی

دانشمندان دانشگاه هاروارد معتقدند، خوردن صبحانه هر روز شانس چاقی و اضافه وزن و بیماری دیابت را 35 تا 50 درصد کم می کند.

 

نظرات كاربران

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

عضویت در خبرنامه سایت

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.