9 افسانه غلط تناسب اندام

9 افسانه غلط تناسب اندام

چکیده :

9 افسانه غلط تناسب اندام

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

شما فکر می کنید که چه حقایقی را درباره تناسب اندام می دانید؟

شما ممکن است که با دانستن اینکه چه مقدار از آنها خیالی است تعجب کنید. کارشناسان می گویند که در دنیای تناسب اندام افسانه ها و نیمه حقایق فراونند. برخی از آنها ممکن است که مانع انجام شدن تمرین مورد نیاز شما باشد. برخی از افسانه ها بی ضررند اما بسیاری از آنها می توانند واقعا مضر باشند. افسانه ها می توانند باعث ناامیدی در تمرین شوند و گاهی اوقات حتی منجر به آسیب نیز شوند.

برای کمک به شما به منظور داشتن یک تمرین سالم تر، امن تر و لذت بخش تر 9 تا از این افسانه ها را ذکر می کنیم :                                                                

  1) دویدن روی تردمیل فشار کمتری را نسبت به دویدن روی آسفالت یا کفپوش به زانوها وارد می نماید.

دویدن یک تمرین بسیار مناسب است اما آن می تواند به زانوها فشار وارد کند و از آنجایی که نیروی وزن بدن شما روی مفاصل شماست که علت فشار است، چه شما روی تردمیل باشید یا روی آسفالت مشابه است. بهترین راه برای کاهش فشار روی زانو، تغییر دادن نوع تمرینات است. کارشناسان می گویند که اگر شما دویدن را با دیگر فعالیت های مناسب برای قلب و عروق مانند رکاب زدن روی دوچرخه ثابت ترکیب کنید، فشار روی زانو های خودتان را کاهش خواهید داد و در نتیجه قادر خواهید بود سال های بیشتری بدوید.

2) انجام تمرین باوسایل شکمی چربی های شکم را از بین خواهد برد.

هر چیزی را که در تبلیغات می شنوید باور نکنید. وسایل ممکن است به قوی تر کردن عضلات اطراف بخش میانی بدن شما کک کند و وضع شما را بهبود بخشید. برای اینکه شما بتوانید عضلات شکمتان را نخواهید دید. شما به منظور سوزاندن چربی باید تمرینی را انجام دهید که هم شامل اجزای قدرتی _ پرورشی و هم هوازی و مفید برای قلب و عروق باشد. این تمرینات کل چربی بدن را کاهش خواهد داد که شامل مطقه شکمی شا نیز می شود.

3) انجام یک تمرین هوازی متابولیسم شما را برای ساعت ها پس از توقع تمرین افزایش خواهد داد.

این عبارت واقعا صحیح است اما کالری که سوزانده می شود احتمالا آنقدر زیاد نیست که شما فکر می کنید. متابولیسم شما به سوزاندن کالری به میزان کمی بیشتر پس از پایان تمرین هوازی ادامه خواهد داد اما این مقدار از نظر آماری معنی دار نیست. در حقیقت این اثر به شما اجازه می دهد که فقط حدود 20 کالری اضافه در روز بسوزانید، در حالی که در تمرینات درتی مقدار کالری سوزانه شده اندکی بیشتر است. <<این مقدار نسبت به کالری که شما می سوزانید واقعا به حساب نمی آید>>.

4) شنا یک فعالیت خوب برای کاهش وزن است.

شنا برای افزایش ظرفیت ریه، سفتی عضلات و حتی کمک به بر طرف کردن کشش اضافی مفید است. تعجب برانگیز است که شما ساعت ها شنا می کنید ولی چندان به کاهش وزن کمک نمی شود. زیرا بدن شما در آب شناور است و شما سخت تمرین نمی کنید شبیه به وقتی که شما می دوید. به علاوه احساس گرسنگی شدید هنگام خارج شدن از آب خیلی غیر معمول نیست و آن ممکن است باعث شود شما بیشتر از حالت معمولی بخورید.

5) یوگا می تواند به همه نوع کمر دردی کمک نماید. واقیتی است که یوگا می تواند به درد کمر کمک کند اما برای همه نوع آن کاملا یکسان نیست. ا

گر کمر درد شما مرتبط با عضله باشد، یوگا در برخی از وضعیت ها می تواند کمک کننده باشد. همچنین می تواند به قوی تر شدن طناب مرکزی کمر کمک کند که برای بسیاری از مردم پاسخی برای کمتر کردن درد کمر است اما اگر مشکل پشت شما به مساءل دیگری( از قبیل پارگی دیسک ) مربوط است،یوگا احتمالا کمکی نمی کند و چه بسا به شما آسیب برساند و باعث درد بیشتری شود. اگر شما درد کمر دارید قبل از شروع هر نوع برنامه تمرینی با دکتر خود مشورت کنید.

6) اگر شما در هنگام تمرین کردن عرق نمی کنید تمرین شما به اندازه کافی سخت نیست.

تعریق لزوما شاخص فعالیت و تقلا نیست. تعریق راه بدن برای خنک کردن خودش است. سوختن تعداد قابل توجهی کالری بدمن عرق کردن امکان دارد.

7) مادامی که شما در هنگام تمرین احساس خوبی دارید احتمالا در انجام تمرین افراط نمی کنید.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد در هنگام آغاز یا بازگشت به یک برنامه تمرینی مرتکب می شوند انجام خیلی زیاد و سریع آن است. دلیل آن این است که ما هنگامی که در حال تمرین هستیم احساس خوبی داریم. << شما عواقب بیش از حد تمرین کردن را حتی تا یکی، دو روز بعد از تمرین نیز احساس نمی کنید >>.مهم نیست که شما چقدر احساس خوبی در هنگام بازگشت به یک فعالیت پس از یک دوره غیبت دارید شما نباید هرگز برای دو برابر کردن مقدار تمرین تان یا سخت کردن آن تلاش کنید.

8) ماشین ها ( وسایل ) راه امن تری برای انجام تمرین هستند زیرا شما آن را در همه وقت به طور صحیح انجام می دهید.

اگر چه این طور به نظر می رسد که وسایل تمرینی به طور خودکار بدن شما را در وضعیت صحیح قرار می دهند و به شما کمک می کنند که تمام حرکات را به طور صحیح انجام دهید ولی این فقط هنگامی درست است که وسیله به طور صحیح برای وزن و قد شما تنظیم شده باشد. مگر اینکه شما یک مربی داشته باشید که بداند که چه وسیله ای برای شما مناسب است و گرنه شما دچار اشتباهات زیادی خواهید شد.

9) اگر شما می خواهید بهره ببرید هنگامی که ما در حال تمرین کردن هستید مقداری درد خواهید داشت.

یک فعالیت تناسب اندام نباید هنگامی که شما در حال انجام آن هستید به شما آسیب برساند و اگر اینچنین است پس یا شما آن را به طور غلط انجام می دهید یا اینکه شما از قبل آسیبی داشته اید.

برای مشاهده کتاب جامع و تضمینی تناسب اندام ایده آل اینجا کلیک کنید.

نظرات كاربران

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

عضویت در خبرنامه سایت

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.