9 راز تناسب اندام در مشاغل پشت میزی

9 راز تناسب اندام در مشاغل پشت میزی

چکیده :

9 راز تناسب اندام در مشاغل پشت میزی

به اشتراک بگذارید

print
چاپ صفحه
send-to-friend
ارسال به دوست
wish
افزودن به لیست علاقه مندی

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

می دانید راه حل مشکلتان چیست؟

کارمندانی که شغل های نشستنی دارند، نسبت به آنها که شغل هایی دارند که با حرکت همراه است، از نظر وزنی سنگین ترند. در مطالعه ای که در سال 2001 توسط دانشگاه شیکاگو انجام شد، با تلفیق نتایج حاصل از سه بررسی بزرگ سلامت در آمریکا به این نتیجه رسیدند که BMI کارمندان با کار نشستنی 3/3 واحد از آنهایی که شغل آنها تحرک بیشتری دارد، بیشتر است. کارمند بودن آن هم در شغلی که شما بیشتر اوقات مجبورید پشت میز بنشینید، توجیه خوبی برای اضافه شدن وزن نیست. اگر چه به طور معمول بی تحرکی می تواند به اضافه وزن منجر شود.

برای فایق آمدن بر این مشکل چه باید کرد؟ آیا راه هایی برای افزایش تحرک در محیط کار وجود دارد؟

خوب است به توصیه های زیر نگاهی بیندازید :

1) برای کاهش وزن با همکارانتان رقابت کنید 

تلاش برای کاهش وزن را به تفریحی تبدیل کنید که طی آن در سایر همکاران رقابت ایجاد کنید. می توانید این کار را با تغییر غذای روزانه و انتخاب غذای سالمتر و مقدار های کمتر انجام دهید. می توانید در ساعت غذا خوردن به همراه همکارانتان به پیاده روی بروید یا اینکه وعده غذا را با هم تقسیم کنید.

2) انتخاب غذای سالم تر را به مسابقه بگذارید 

برای رفع کسالت و خستگی خوراکی نخورید. به جای خوردن شکلات و آب نبات یا سایر تنقلات پر انرژی باشید. میوه های خشک یا اقلام کم کالری یا مغزها، جایگزین خوبی هستند. آن دسته از مواد غذایی را انتخاب کنید که فرایند های کمتری روی آنها انجام شده باشد. به طور مثال، پسته خام از پسته بو داده و شور بهتر است.

3) میان وعده خود را به دقت انتخاب کنید 

اگر عادت دارید میان وعده بخورید، میان وعده ای ساده تر را انتخاب کنید. اگر عادت به خوردن چای دارید، سعی کنید کشمش و یا خرما را جایگزین قند و شکر کنید. اگرعادت به نوشیدن قهوه دارید، از شیر بدون چربی و قهوه بدون شکر استفاده کنید. برای مصرف بیسکوییت به نوع روغنی که برای تهیه آن استفاده شده توجه کنید.

4) خوردن غذا را فراموش نکنید 

بعضی روز ها ممکن است در طول زمان کاری شما به علت مشغله زیاد و انجام کارهایی مثل شرکت در جلسات، پاسخ دادن به نامه ها و پاسخ گویی به تماس های تلفنی زیاد نتوانید وقتی را به خود اختصاص بدهید. توجه داشته باشید هر چقدر گرفتار فعالیت روزانه هستید، جایی برای وعده های غذایی خود قرار دهید. حتی اگر مجبورید در چنین شرایطی از یک غذای فوری استفاده کنید، در انتخاب آن دقت کنید. به نگهداری آن توجه کنید و غذاهایی را که سالمترند، انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این دسته از مواد غذایی به طور معمول انرژی زیادی دارند و سدیم و نمک بیشتری در محتوای آنها به کار رفته است. برداشتن یک لقمه نان و پنیر یا کتلت که در خانه تهیه شده، کمک بزرگی به حفظ سلامت شما می کند. اگر قصد دارید غذای آماده ای که برای مایکروویو تهیه شده با خود به همراه ببرید، حتما قبل از خرید بر چسب آن را کنترل کنید.

5) مناسب ترین غذا را برای خوردن انتخاب کنید

اگر برای صرف غذا مجبورید به رستوران محل کارتان بروید، سعی کنید از میان غذاهای موجود، غذایی را انتخاب کنید که به کاهش وزن شما کمک می کند. در چنین شرایطی به رژیم غذایی خود پای بند بمانید. به طور مثال اگر غذای آن روز چرب است، می توانید نیم پرسی از آن استفاده کنید و به جای آن از سالاد یا سبزی موجود استفاده کنید. روش های ساده ای وجود دارد که به شما یاد می دهد چطور انتخاب سالمی در رستوران داشته باشید. تهیه کنندگان غذا را تشویق کنید که غذاهای سالم تری تهیه کنند و انتخاب های ترجیحی خود را با آنها در میان بگذارید. تهیه این غذاها نه تنها به سلامت شما کمک می کند بلکه برای حفظ سلامت بقیه کارمندانی که در آن رستوران غذا می خورند هم فایده دارد.

6) تحرک خود را حفظ کنید 

اگر در نزدیکی محل کارتان زندگی می کنید، سعی کنید به جای استفاده از ماشین یا مترو، پیاده به محل کارتان بروید. اگر مجبورید که با وسایل نقلیه به محل کار بروید، ماشین را کمی دورتر از محل کار پارک کنید تا فرصت داشته باشید کمی پیاده روی کنید. اگر از اتوبوس استفاده می کنید، چند ایستگاه پایین تر از اتوبوس پیاده شوید و بقیه راه تا محل کار یا خانه را پیاده طی کنید. همین مقدار کم هم در طول سال باعث سوزاندن مقداری کالری زیادی خواهد شد. در صورتی که در محل کار باید میان طبقات رفت و آمد کنید، سعی کنید از آسانسور استفاده نکنید. یک جایگزین خوب برای مبارزه با کاهش قند خون در نیمه دوم روز کاری با خود داشته باشید. به طور معمول در ساعات بعد از ظهر با افت قند خون، شما تمایل به خوردن یک خوراکی شیرین پیدا می کنید. سعی کنید یک ماده غذایی سالم برای استفاده در چنین مواقعی به همراه داشته اشید تا انواع شکلات ها و... شما را وسوسه نکنند. به طور معمول یک میوه شیرین مثل سیب، بهترین انتخاب این مواقع است.

7) حتی وقتی احتیاجی نیست، تحرک خود را حفظ کنید 

این روزها با پیشرفت تکنولوژی، خیلی از فعالیت های اجباری ما از زندگی و محیط کار حذف شده است. با این که ابداع این وسایل کار را آسانتر کرده اما باعث افزایش عوارض حاصل از بی تحرکی شده است. به جای نشستن روی میز و ایمیل کردن نامه به همکاری که در طبقه پایین است، نامه را خودتان برای او ببرید. برای گرفتن کپی ورد نیاز از مدارک به جای استفاده از نامه رسان، خود اقدام کنید. در این صورت کارتان هم پیشرفت بیشتری می کند. حتما تعجب می کنید که بدانید میزان استفاده از انرژی در همین فعالیت های کوچک چقدر در کاهش وزن موثر است.

8) در یک باشگاه ثبت نام کنید یا بعضی از وسایل بدنسازی را برای استفاده در خانه تهه کنید 

خیلی از شرکت ها برای افزایش فعالیت بدنی کارمندان خود با باشگاه های نزدیک محل کار قرار داد می بندند. در صورتی که از چنین امکانی در محل کار خود بر خوردارید، آن را از دست ندهید. اگر خود شما در چنین باشگاهی ثبت نام کرده اید، از آن به بهترین وجه استفاده کنید تا علاوه بر حفظ سلامت، پول شما هم به هدر نرفته باشد.

9) تفریح خود را تغییر دهید 

به جای نشستن و حرف زدن با همکاران بعد از اتمام کار و یا در شرایط فراغت، سعی کنید به ورزش های جمعی مورد علاقه بپردازید. ترتیب دادن یک تیم فوتبال از همکاران به شما کمک می کند ساعات فراغتی سرشار از سلامت برای خود تدارک ببینید.

نظرات كاربران

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

عضویت در خبرنامه سایت

اگر میخواهید آخرین پیشنهادات ما را در ایمیل شخصی خود دریافت کنید در خبرنامه ما عضو شوید.